
Mobil gátrendszer
Az árvízvédelmi töltések korona szintjét egy méterre megközelítő, vagy azt maximum 80 centiméterrel meghaladó árhullámoknál, valamint magas partok terepszintjét elérő, vagy azt maximum 80 centiméterrel meghaladó árhullámok elleni gyors, biztonságos, kedvező árú és az épített környezetet kímélő védelmi létesítmények kiépítéséhez.
A rendszer meghatározó eleme a felhasználási igénynek megfelelő minőségű, méretű és az árvízvédelmi töltéshez, terephez rögzíthető kétszárú ponyva, valamint a ponyva két szára közé helyezhető vízzel feltölthető tömlő.
A rendszer jól használható patakok, vízfolyások partját, és az úgynevezett „magas partok” szintjét meghaladó árhullámok kivédésére, buzgárok ellennyomó medencéjének kialakításához, belvizek szétterülésének megakadályozásához, stb.. Megfelelően megválasztott anyagú ponyvával kiegészítve víz, szennyvíz, hígtrágya, olajjal szennyezett víz, kiömlött gázolaj, ömlesztett anyagok és szemes termények ideiglenes elhelyezésére alkalmas tározók és tároló terek kialakítására is alkalmas.
MOBIL GÁTRENDSZER ELŐNYEI
- Többször, különböző helyszíneken felhasználható rendszer
- Legnehezebb egysége mindössze 60 kg, méterenkénti súlya töredéke a homokzsákos gátak súlyának
- Hét tonnás raksúlyú teherautóval akár 1000 m hosszú, 60 cm magas gát és annak kellékei a telepítés helyszínére szállíthatók
- Gyorsan, egyszerűen és alacsony munkaerő költség mellett telepíthető
- 1000 m hosszú gát 12 óra alatt telepíthető
- Vízkárok elhárítására a legnagyobb biztonságot nyújtó ideiglenes megoldás
- Hullámveréssel szembeni ellenállósága jó
- Használata során veszélyes hulladék nem keletkezik
- Helyreállítási igény nem merül fel, vagy egészen minimális
- Egyedi igény szerint gyártható, szállítható
- A megrendelő igényeinek megfelelő méretben és minőségben a rendszer kompletten vagy elemeiként is szállítható.
ALAPANYAG
Mobil gátrendszer gyártásához általában nagy szakítószilárdságú, két oldalon PVC-vel kent műszaki textília a legalkalmasabb. Az anyag felülete felhasználási céltól függően lehet UV álló, gombásodás gátló, tűzgátló bevonattal ellátott, gáztározók esetében az alapszövet minimális gázáteresztő képességgel bír. Az illesztések, hegesztési varratok víz- és gázzáróak. Az alapanyag erőssége a tartály, tározó méretétől függ: 650 g/m2-től 1550 g/m2-ig terjedhet. Az alapanyag tűzvédelmi besorolása B-s1-d0.
A MOBIL GÁTRENDSZER MŰKÖDTETÉSÉNEK ÉS HASZNÁLATÁNAK ISMERTETÉSE
A töltés felső, vízoldali rézsűjére terített kétszárú ponyva megakadályozza a víznek a töltés felső egy méterén való átszivárgását, átázását és a töltés korona felázását. Továbbá mintegy duplájára növeli a töltés testen keresztüli szivárgási hosszat, ezzel nagymértékben csökkenti a töltésszakadás veszélyét. A kétszárú ponyvát földszögekkel ponyva patentokon keresztül méterenként rögzíthetjük a töltés rézsűjéhez. Beton rézsű esetén a ponyva rögzítését betonba fúrt furatokba műanyag szegekkel, vagy egyéb módon oldhatjuk meg. A kétszárú ponyvák 2 m-es átfedéssel kerülnek lefektetésre; tetszőleges hosszban.
A rendszer a töltéskorona vízoldali szélén 80 cm széles helyet igényel és a töltést felesleges súllyal nem terheli. A tömlők karabinerekkel gyorsan és biztonságosan kapcsolhatók össze hosszirányban, vagy egymás mellé; ekkor két összekapcsolt tömlő fölé harmadik is elhelyezhető. A kétszárú ponyva növeli és garantálja a tömlők összekapcsolásánál a vízzáróságot és víznyomás esetén megakadályozza a tömlők elmozdulását. Segítségével a rendszer könnyen és gyorsan kapcsolható más védelmi művekhez, vagy építményhez.
A kétszárú ponyva védi a tömlőt az uszadékok, vagy egyéb behatás által okozható sérülésektől is. A tömlő, esetleges sérülése esetén nem reped, nem durran szét, helyszínen vízzel feltöltött állapotban is egyszerűen javítható.
SZOLGÁLTATÁSOK
Csőgátak értékesítésekor Graboplan az alábbi szolgáltatásokat nyújtja:
TANÁCSADÁS, KÖZREMŰKÖDÉS A TERVEZÉSBEN
Tapasztalt mérnökeink, gyártó szakembereink tanácsai által már az előtervezési, a tömlősgát rendszer helyszíni telepítésének előkészítési szakaszában figyelembe kell venni a helyi adottságokat: rögzítési módok, helyszíni szerelési technológia stb. A csőgát az adott helyszín igényeire szabottan kerül tervezésre és gyártásra.
KÖLTSÉGVETÉS ÖSSZEÁLLÍTÁSA
Árvízvédelmi gátakra vonatkozó költségvetés a megrendelővel történt egyeztetés után, a telepítési helyszín, és a telepítési körülmények ismeretében kalkulálható.
ENGEDÉLYEZÉSI ELJÁRÁSHOZ ADATSZOLGÁLTATÁS
Graboplan az engedélyeztetéshez (amennyiben szükséges) tervrajzokat biztosít.
GYÁRTMÁNYTERVEK ELKÉSZÍTÉSE
A tömlőgátról és a kapcsolódó vagy beépített kellékekről készült gyártmánytervek alapján történik a gyártás, ISO minőségbiztosítási rendszer keretein belül.
GYÁRTÁS
Projekt méretéhez és műszaki igényeihez igazított technológia és gyártási kapacitás a legkorszerűbb gépparkkal: CAD/CAM számítógép vezérelt plotter, nagyfrekvenciás hegesztőgépek (PVC, PE,PU bevonatos anyagokhoz), vasalógépek (PTFE, szilikon bevonatos és Tenara anyagokhoz), fóliahegesztő gépek (ETFE fóliához). Mobil gátrendszer gyártása nagyfrekvenciás hegesztéssel történik.
SZÁLLÍTÁS
Tömlős gát és a hozzátartozó rögzítések közúton, tehergépkocsival szállíthatók, a rendszer manuális mozgatható.
HELYSZÍNI SZERELÉS
20 éves tapasztalattal rendelkező szerelési tanácsadóink segítik a helyszíni logisztikai és szerelési feladatok megoldását.
ÁTADÁSI DOKUMENTÁCIÓ KÉSZÍTÉSE
Megvalósulási rajzok, beépített anyagok specifikációja, műszaki adatlapok, teljesítménynyilatkozatok összeállítása, kiegészítve a termékre vonatkozó Kezelési-karbantartási utasítással.